Чи можуть мфо забрати квартиру за борги

На перший погляд, це здається малоймовірним. Але практично кожен позичальник, що має навіть невеликий кредит, ризикує опинитися в такій ситуації. Ця проблема стосується не лише валютних та іпотечних кредитів, але взагалі будь-яких кредитів і навіть мікропозичок. Давайте розберемося чи можуть забрати квартиру за борги?
Могут ли забрать квартиру за долги в МФО

У яких випадках МФО може взяти квартиру за борги?

Коли перепустка термінів досягне двох-трьох тижнів, співробітник МФО почне дзвонити боржнику і нагадувати про невиконані фінансові зобов’язання. Якщо жодної реакції від позичальника не буде протягом року, дії МФО при невиплаті кредиту можуть бути такими:

  • Фінансова установа звернеться до колекторів, які почнуть чинити моральний тиск на боржника з погрозами, що відберуть житло або можуть посадити за кредитні борги. Насправді останнє неможливе, бо суперечить законодавству України.
  • Кредитор подасть позовну заяву до суду про примусове стягнення заборгованості. При отриманні повістки до суду слід пам’ятати, що не можна забрати єдине житло (будинок, квартиру) за кредити. Після перших смс-повідомлень чи дзвінків від співробітників фін. компанії слід звернутися до досвідчених юристів, які оцінять ситуацію, що склалася.

Чи може МФО чи ​​банк забрати квартиру за борги в Україні? Відповідь питання легко отримати, вивчивши умови кредитного договору, де зазначено, що позикодавець вправі задовольнити претензії до позичальнику, звернувши стягнення з його власність. Це стосується і житлової нерухомості, про це повідомляє фінансовий експерт ZaimOdobren – Станіслав Волков.

Багато хто думає, що взявши кредит під заставу квартири або під заставу іншого майна, вони ризикують лише запорукою. Це не так. За борговими зобов’язаннями, позичальник відповідає всім, що належить йому, майном.

Чи можуть МФО забрати квартиру за борги, відповідь також позитивна, але тут все залежить від суми боргу. Сума боргу за кредитом має бути не меншою за 100 тисяч гривень. За законом саме такий борг дозволяє виконавцю розпочати реалізацію нерухомого майна боржника.

Чи може банк забрати частину квартири за кредит, відповідь вами вже прочитана, та може. Як банк, так і МФО можуть забрати частину квартири боржника, лише якщо вона належить йому на праві власності, прописка не означає власності. Якщо ви тільки прописані, забрати навіть частину квартири неможливо.

Чи може банк забрати майно батьків, ні, якщо вона не є запорукою за кредитом чи батьки не є поручителями за вашим кредитом.

Зверніть увагу на схему, за якою діють усі кредитори, як банк так і МФО:

З першого дня прострочення виплати кредитор нараховує на заборгованість штрафи та пені.
Тільки після цього починається процес примусу позичальника погашення боргу.

Банк або МФО, не тільки може звернути стягнення боргу на все майно боржника, а й обов’язково це зробить, якщо проблема не буде вирішена іншим способом.

Як вилучають майно?

Кредитор не може самостійно з’явитися до клієнта додому і виселити з квартири за борги за кредитом. Відчуження житлової площі, у тому числі арешт частки, можливі лише за рішенням суду, якщо борг перевищує двадцять кратний розмір мінімальної зарплати.

Вилучення майна за борги може відбуватися трьома способами:

  1. За рішенням суду за допомогою державних або приватних виконавців. Йдеться судових виконавців, але зараз цей термін в українському законодавстві не використовується.
  2. За іпотечним застереженням, коли йдеться про іпотечний кредит. Без суду.
  3. За виконавчим написом нотаріуса, вона найчастіше застосовується до позик і автокредитів, рідше до іпотечних позик. Без суду.

Виконання судових рішень – завдання виконавчої служби. Стягнення передбачає порівняння суми заборгованості та вартості житла, яким володіє позичальник. При невеликому розмірі невиконаних зобов’язань, відібрати квартиру за борги немає права, але виконавець може накласти арешт на:

  • заробітну плату та інші доходи;
  • депозити та банківські вклади;
  • активи та цінні папери;
  • автотранспорт.

Коли заборгованість перевищує двадцять мінімальних зарплат, виконавець має право зробити арешт квартири за борг за кредитом. Зважаючи на те, що переважна більшість українців живуть сім’ями, у більшості випадків загрожує арешт частини квартири, якою володіє злісний неплатник.

Чи може МФО забрати приватизовану чи даровану квартиру?

За рішенням суду погасити заборгованість можна за рахунок майна, що належить боржнику, тому багатьох із них хвилює питання, чи може МФО забрати дарчу квартиру за борги? Можливі два варіанти:

Якщо нерухомість є власністю позичальника, який не погасив зобов’язання та не встиг оформити договір дарування, кредитор має право звернутися до суду та забрати приватизовану квартиру за борги за кредитом. При цьому можливі складнощі, якщо житло є єдиним або у будинку проживають неповнолітні діти. Якщо вона не перша і там прописані малолітні діти, вилучення квартири за борги неможливе без згоди органів опіки.

Якщо нерухомість була передана дарувальником до оформлення кредиту, він перестав бути її власником, тому її подальша передача в рахунок невиконаних зобов’язань неможлива.

У яких випадках МФО не зможе забрати борг за борги?

За законом не можна проводити відчуження житла за значного прострочення, якщо воно не є заставним, але МФО часто ігнорують це. Тому на запитання, чи можуть забрати квартиру за борги за кредитом перед мікрофінансовою організацією, якщо там прописані діти, які не досягли 18-річного віку, юристи відповідають: не можуть. Не можна заарештувати квадратні метри, якщо у позичальника:

відсутня право розпоряджатися нерухомістю (оренда житла та прописка не є підставою для вилучення житлоплощі);
житловий об’єкт перебуває у заставі;
у квартирі прописана людина з обмеженими фізичними чи розумовими здібностями.

Відібрати квартиру за борги за кредитом, якщо це єдине житло також неможливо, і кредитору доведеться шукати інші законні способи впливу.

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.