Що таке мікрофінансова організація?

МФО (мікрофінансова організація) - це небанківська комерційна компанія з великим капіталом. Основний напрямок її діяльності - видача мікропозик громадянам, які в силу тих чи і інших причин не можуть скористатися послугами державних або приватних банків. Таких причин може бути безліч:
  • відсутність офіційної роботи, застави або поручителя;
  • погана кредитна історія;
  • необхідність отримати гроші в неробочий час банків (в свята, вихідні, вночі);
  • небажання або відсутність можливості приїхати в офіс банку (в МФО кредити оформляються повністю онлайн);
  • бажання отримати кредит якомога швидше (процес в МФО займає лічені хвилини).
Для багатьох клієнтів мікрофінансових компаній важливо і те, що у них можна оформити позику на карту без контактних осіб: роботодавців, родичів, близьких знайомих. Багато МФО беруть контактні дані тільки у самого позичальника. Зв'язуються лише з ним. Це робить процес кредитування гранично конфіденційним і комфортним. МФО можуть бути як українськими, так і бути філіями великих міжнародних фінансових організацій. У будь-якому випадку українцям вони видають позики в національній валюті, перекази здійснюють на карти українських банків і повністю підкоряються законам України.

Компанії мікропозик і банки: в чому відмінності?

Для того, щоб зрозуміти, чим відрізняються дві фінансові організації, варто розглянути особливості кожної.

Мікрофінансові організації:

  • Укладення договору дистанційно.
  • Для подачі заявки та отримання необхідної суми потрібен мінімальний пакет документів.
  • Від клієнта не потрібно пояснення мети звернення (не питають про те, куди будуть витрачені гроші).
  • Оперативний розгляд заявки, зазвичай до 5 хвилин.
  • У клієнта є можливість вибрати період і суму.
  • Відсутність додаткових комісій, якщо дотримуються умови договору.
  • Можна оформити мікропозику на короткий період, наприклад, на кілька днів або тиждень.
  • Працюють у святкові дні, без вихідних і перерви.
  • Можна оформити всі мікропозики онлайн на карту з 18 років.

Банківські установи:

  • Договір можно підписати тільки при особистій зустрічі з представником банку.
  • Необхідно надати довідку з місця роботи, а також в частих випадках потрібні поручитель і застава.
  • Обов'язково вказати мету, на яку будуть видані гроші.
  • На прийняття рішення може знадобитися кілька днів.
  • Відділення працюють за графіком (з вихідними і святковими днями).
  • Видають великі суми, актуально в разі здійснення великої покупки.
Всі компанії мікропозик в Україні, які внесені до реєстру, працюють по основним принципам:
  1. Прозорість співпраці. Відсутність прихованих платежів, комісій. Це гарантує, що клієнт не переплатить зайвого, якщо своєчасно виконає свої зобов'язання без прострочень.
  2. Лояльне ставлення до всіх споживачів. Важливий для багатьох клієнтів МФО критерій, який має на увазі відсутність необхідності надавати довідку про доходи, підтверджувати наявність постійного місця роботи. Також, лояльне ставлення до поганої кредитної історії.
  3. Просте оформлення. Все мікропозики онлайн вимагають мінімум документів для оформлення заявки, а саме: паспорт, ідентифікаційний код або ID карта і будь-яка банківська карта.
  4. Комфорт і зручність. Не потрібно виходити з дому, йти до співробітників МФО, спілкуватися з ким-то, щось пояснювати, чекати своєї черги. Для отримання мікропозик досить просто зайти на сайт і самостійно заповнити заявку. При цьому, ви можете перебувати де завгодно.
  5. Доступність і відкритість. Вся інформація, документи знаходяться у відкритому доступі для всіх клієнтів. У будь-який момент ви можете ознайомитися з усією юридичною інформацією.

Для чого потрібен рейтинг МФО України?

У банківській сфері давно вкоренилося поняття «рейтинг». Його складають з метою надання правдивої та перевіреної інформації про кожну мікрофінансову організацію, її стан і перспективи діяльності.
Рейтинг мікропозик є результатом перевірки і оцінки діяльності організацій, в ньому враховуються всі важливі критерії: процент схвалення, максимальна сума першої позики, відсоткова ставка, термін кредитування, відгуки користувачів.
Для МФО рейтинг чим вище, тим більше можливості збільшити свою клієнтську базу. Реалізувати це можна тільки в разі позитивної динаміки привабливості організації для позичальників. Перелік МФО України містить інформацію про велику кількість компаній, серед яких головне завдання позичальника вибрати сумлінного, надійного і перевіреного кредитора. Саме тому варто звертати увагу на рейтинг, в якому вказані достовірні дані, об'єктивна оцінка діяльності з урахуванням слабких і сильних сторін.

Список мікропозик онлайн: як користуватися нашим каталогом

Щоб отримати кредит без відмови на карту в МФО потрібно мати тільки паспорт, 20 хвилин вільного часу і доступ в Інтернет. Спрощену схему кредитування практикують мікрофінансові організації, список онлайн позик можна знайти у нас. Більше не потрібно збирати документи, витрачати свій час в черзі до кредитного інспектора і в нестерпному чеканні чекати відповіді з надання позики. Наш ТОП МФО постійно доповнюється і актуалізується. Ми беремо інформацію про ставки на офіційних сайтах, а дані про схвалення і легкості отримання ми читаємо у відгуках на форумах. Складаючи список всіх мікропозик України,  експерти ZaimOdobren врахували найбільш важливі для позичальників умови:
  • Період дії мікрозайму. У нашому каталозі МФО, надають гроші і на короткий, і на тривалий термін.
  • Кредитні ліміти. Найчастіше трапляється, що позичальникові необхідна невелика сума в 500-1000 гривень. Але отримати він може мікрокредит не менше ніж в 3000-5000 гривень, що тягне до переплати. Уважно вивчіть наш список МФО, що видають позики на карту: в ньому ви побачите компанії, здатні задовольнити потреби кожного клієнта - неважливо, мінімальні або великі суми йому потрібні;
  • Величина процентної ставки. ZaimOdobren зібрав для вас в одному списку всі кращі МФО, показуючи оптимальне співвідношення процентної ставки, строків і сум кредитування;
  • Кількість схвалень. Наші МФО, позики дають всім бажаючим. Відгуки їх клієнтів підтверджують цей момент;
  • Наявністі спеціальних пропозицій, систем лояльності, промокодів і акцій. Оформляючи онлайн кредит на картку у рекомендованих нами організаціях, ви можете отримувати додаткові пільги.
Додатково в розрахунок бралися фактори, такі як: тривалість процесу оформлення заявки на мікропозику і час відповіді від МФО. Впевнено вибирайте компанію з нашого каталогу: заповнити анкету ви зможете швидко і просто, рішення за вашою заявою прийде в лічені хвилини.
Важливо! Все мікрофінансові організації, що потрапили в наш рейтинг МФО, працюють на законних підставах (є сертифікати і ліцензії), і співпрацюють з БКІ, дозволяючи благонадійним клієнтам поліпшувати кредитну репутацію.

Як вибрати відповідну мікрофінансову компанію?

Вибрати компанію, яка надає якісні послуги і пропонує вигідні умови кредитування без «підводних каменів», не завжди просто. Особливо це стосується позичальників, які вперше користуються сервісом мікрофінансових організацій. Рекомендуємо при виборі кредитора звертати увагу на наступні критерії.

Спосіб оформлення

Не всі МФО надають можливість онлайн оформлення мікрокредитів. У деяких з них для оформлення першої позики необхідно відвідати офіс кредитної організації в робочий час, що не завжди зручно і забирає Ваш час.

Спосіб отримання

Деякі організації реалізували систему автоматичної обробки заявок, що дозволяє отримати рішення в лічені хвилини і оформляти мікрокредити цілодобово, в святкові та вихідні дні.

Відсоткові ставки

Ключовий критерій для вибору багатьох позичальників - відсоткова ставка. Перед оформленням обов'язково необхідно уважно прочитати договір. Нові МФО України для залучення клієнтів можуть пропонувати позику під 0,01%. Але безвідсоткові позики доступні тільки для нових клієнтів і їх сума, як правило, обмежена. При повторному зверненні буде діяти стандартна ставка.

Спосіб отримання кредиту

З огляду на те, що сьогодні банківська карта є практично у кожного, отримання позики на карту для більшості позичальників є найбільш вигідно. Але деякі компанії можуть видавати мікропозики готівкою або на рахунок в банку.

Відгуки про компанію

Перед оформленням обов'язково ознайомтеся з відгуками позичальників, які вже брали кредит в мікрофінансової організації. На підставі цієї інформації можна скласти загальну картину про якість послуг МФО, роботі з діючими клієнтами і проблемними позичальниками. Наприклад Ви можете ознайомитися з відгуками компанії CreditPlus. Сервіс ZaimOdobren.com.ua не видає кредитів, а є агрегатором пропозицій кредитних організацій. Представлені в каталозі нашого сайту МФО України мають ліцензію, працюють в рамках правового поля України. Ми постійно відстежуємо і актуалізуємо інформацію, щоб ви могли вибрати найкращу і вигідну пропозицію.

Закони регулюють кредити онлайн

Відносини позичальника і кредитора регулюються на законодавчому рівні наступними нормами: ст. 5, 6, 7, 8, Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» ст. 1054-1057 Цивільного кодексу України. (Новий від 19.01.20) Закон України «Про внесення змін до деяки законодавчо АКТІВ України относительно захисту прав споживачів фінансових послуг».

Що робить МФО популярними в Україні: переваги

Кредитування в кредитних сервісах має кілька характерних особливостей і відмінностей від банківських кредитів:
  1. Гроші можна отримати в режимі online. У МФО немає прив'язки до офісів і багато організацій взагалі не мають фізичних відділень, а працюють виключно через інтернет. Користувач вибирає відповідну МФО України, оформляє заявку і отримує позикові кошти зручним для себе способом - готівкою, на карту або безготівковим переказом.
  2. Кредитні компанії схвалюють понад 85-90% від усіх заявок. Позичальнику потрібно відповідати мінімальним вимогам, при цьому не потрібно готувати цілий пакет документів.
  3. Гнучкі умови кредитування. Компанії видають позики на різних умовах, тому позичальник може підібрати відповідні умови з урахуванням його ситуації.
  4. МФО видають короткострокові мікропозики. У більшості організацій максимальний термін кредитування становить до 30 днів, в деяких випадках до 60 днів. Максимальна сума кредиту залежить від умов конкретної компанії і надійності позичальника. Як правило, при першому зверненні можна отримати до 10000 гривень, при повторному - до 20000 грн.
Всі МФО України zaimodobren - каталог мікрофінансових організацій