Що буде якщо не платити онлайн кредит?

Сервіс підбору онлайн кредитів ZaimOdobren розповідає, що буде якщо не платити кредит і які наслідки можуть очікувати позичальника.

Кредит готівкою і кредит на карту онлайн в Україні набули неабиякої популярності. Але навіть у самого сумлінного позичальника може настати ситуація, при якій він більше не зможе виконувати свої умови перед кредитором в повній мірі. Деякі форс-мажори покриє страховка, але вона може бути застосована далеко не у всіх випадках.

Що буде якщо не платити онлайн кредит в МФО?

Багато українців користуються послугами МФО, і у них також виникає питання: що буде, якщо не платити онлайн кредити? Наш експерт Станіслав Волков зібрав добірку наших матеріалів на тему: “що буде якщо не платити кредит в” та “які мфо подають до суду“:

  • Манивео
  • Ваша готівочка
  • Швидко гроші
  • Dinero
  • Mycredit
  • Алекс Кредит
  • Форза
  • Кредит каса
  • КФ Кредит
  • Кредит Плюс

Шановні позичальники, якщо серед цього списку немає, вашій МФО, напишіть про це в коментарях до цієї сторінки і наш експерт обов’язково зробить матеріал з цього приводу.

Як відомо, в мікрофінансових компаніях методи більш жорсткі, ніж в банках, проте суть їх полягає в тому ж – зробити все можливе, щоб людина погасив позику. Що загрожує якщо не платити кредит?

  1. Будьте готові до постійних телефонних дзвінків. Якщо з банку вас, швидше за все, буде турбувати важливий працівник або автомат, то на співробітників мікрофінансових фірм постійно скаржаться клієнти. Вони дозволяють собі зневажливе спілкування, психологічний тиск на боржника.
  2. Незалежно від того, де була оформлена позика, затримка виплати відображається в кредитному минулому клієнта. Це робить подальшу співпрацю з рядом кредиторів неможливим. Налагодити свою репутацію, і повернути чесне ім’я не так просто – на це може знадобитися не один рік.
  3. Дзвінки рідним, колегам, друзям – ще одна вимушена міра, до якої вдаються фінансові установи, щоб повернути свої кошти. Сервіси мікропозик можуть дозволяти собі погрожувати близьким, вимагати погасити позику замість боржника. Банки лояльніше інформують людей про те, що клієнт порушує договір.

Якщо банк подає до суду за несплату кредиту, краще все ж звернутися до юристів, отримати консультацію. Наприклад, нарахування штрафів можна оскаржити, і зажадати визнати їх незаконними – згідно з нормами, клієнт зобов’язаний погасити тільки відсотки і сам кредит, а от штрафи – це сумнівний питання. Деякі юристи радять послатися також на неврівноважений стан в момент оформлення позики – ви були схвильовані, перенервували, перебували під тиском. Консультант має право видавати гроші тільки людині, який повністю відповідає за свої дії і знаходиться в нормальному психологічному стані.

Говорячи про те, що буде, якщо не платити онлайн кредит, ми згадали про погрози та тиск, що теж є порушенням закону. Якщо у вас є докази – записи з диктофона, повідомлення на телефоні, це може зіграти проти фінансової установи.

Що робити, якщо немає можливості платити по кредиту?

Юристи пропонують кілька варіантів, як можна вступити, якщо немає можливості платити по кредиту:

Домовлятися з банком або МФО самостійно про наступне:

  1. Реструктуризація боргу (фіксується відсоток, терміни виплат діляться на кілька років, але треба буде виплатити якусь частину боргу відразу).
  2. Списання частини боргу.
  3. Рефінансування (перекриття іншим кредитом).

Звернутися до юристів, бути готовим до тривалих судових розглядів з банком, результатом яких можуть стати:

  1. Реструктуризація боргу (фіксується відсоток, виплата ділиться на кілька років, але треба буде виплатити якусь частину боргу відразу).
  2. Списання частини боргу.
  3. Рефінансування (перекриття іншим кредитом).
  4. Реалізація майна (кредитори можуть повернути різницю, якщо домовитеся).

Якщо є можливість платити по кредиту, звичайно, краще його платити. Якщо можете платити лише частково, слід спробувати вступити в переговори з банком з приводу того, скільки саме ви готові платити. Адже відповідно до цивільного кодексу, ваші кредитні відносини з контрагентом є добровільними. За великим рахунком, кредитор може поступитися частиною кредиту.

Якщо ви домовилися з банком, то починайте виплачувати після отримання гарантійного листа від фінустанови, в якому буде вказано, про що саме ви домовилися. А після виплати банк повинен видати лист, яким затверджує, що не має до вас ніяких претензій.

Менш імовірно, але все ж можливо, що вам можуть “пробачити” всю суму боргу, якщо сума незначна. Наприклад, за доступними для населення кредитах без відмови і застав банки свідомо закладають великий відсоток можливих “неповернень”.

Якщо немає можливості платити по кредиту, то краще тоді зайняти оборонну позицію.

При цьому в суді можна апелювати до незаконність нарахування штрафних санкцій. Законними визнайте тільки тіло кредиту і відсотки по ньому. Також можна будувати захист, згадуючи особливості вашого психофізичного стану в момент взяття кредиту.

Більш того, згідно зі ст. 18 Закону України “Про захист прав споживачів“, встановлення вимоги про сплату позичальником непропорційно великої суми компенсації більше 50% відсотків вартості продукції в разі невиконання ним зобов’язань за договором є несправедливими і визнаються недійсними.

Відповідно до закону, банк може направити вам лист з повідомленням про суму, яку ви повинні банку і проханням її сплатити. У разі ігнорування цього листа, банк має право звернутися на вас в суд. Тільки суд після свого рішення через виконавчу службу може згідно із законом змусити вас повернути гроші кредитору.

Виконавча служба може:

  • Заарештувати майно (квартиру, машину)
  • Накласти арешт на офіційні доходи (може стягувати до 20% щомісяця)
  • Арештувати рахунки ФОПа

Найімовірніше, що з квартири вас ніхто не виселить і не продасть її, якщо сума не дуже велика, а ось транспортний засіб – можуть. Юристи бачать вихід, якщо переписати таке майно на іншу людину. Якщо борг великий, то краще убезпечити вашу нерухомість від злому (зміцнити двері і замки) і продовжувати тримати оборону в судах різних інстанцій.

Що робити, якщо ваш кредит передали в управління колекторам?

Сценарій, за якого ваш кредит можуть передати колектора, приблизно такий:

  • Ви оформили кредит або отримали пластикову карту з кредитним лімітом і не погасили борг своєчасно.
  • Банк нараховує штрафи, пеню, м’яко вимагає виплатити борг, а також передає інформації про прострочення в БКІ, що несе за собою погіршення кредитної історії.
  • Кредитор переходить до більш жорсткої риториці, може налякати вас колекторами.
  • Банк наймає колекторів. Колектори дзвонять вам і вашим близьким (чинять психологічний тиск).
  • Виїзні бригади колекторів працюють за місцем вашого проживання або роботи, здійснюють пряме і непряме тиск через ваших знайомих, близьких, сусідів, співробітників.

Юристи в даній ситуації розводять руки і радять нічого не робити – це заощадить час, гроші і ваші зусилля. Правозахисники нарікають на прогалину в законодавстві.

“Немає закону, який дозволив би не вторгатися в особисте життя людини, щоб вони (колектори. -” НБ “) несли за це відповідальність, а якщо буде закон, який змусить їх обкладати серйозними штрафами за такі дії, і це буде поповнювати бюджет, то тоді поліція буде ворушитися “, – вважає юрист Дмитро Головко в ефірі” Громадського радіо“.

Постійні дзвінки вам і вашим близьким теоретично можна кваліфікувати як хуліганство, що є кримінально караним. Але на практиці, навіть якщо ви запишете дзвінки на диктофон, назва компанії, імена її співробітників і принесете в поліцію, то там в кращому випадку скажуть “спасибі, що повідомили, ми цим займемося”, а можуть і посміятися, сказавши прямо, мовляв, тут з реальними злочинцями не встигають боротися, так що розслідувати справи телефонних хуліганів почнуть не скоро.

Якщо виїзні бригади завдали вам візит, то тут можна відштовхуватися від оцінки завданих ними матеріальної чи моральної шкоди. Однак і в цій ситуації шансів “покарати” за їх цинічні підходи буде мало.

Також кредит може бути проданий також факторингової компанії.

Чим відрізняються колектори від факторингової компанії?

Колектори від факторингової компанію відрізняються тим, що першим кредит продають повністю (за дисконтною ціною), а друге просто наймають. Якщо колекторам вдасться вибити кредит, то вони отримують відсоток від суми повернутого боргу.

Як правило, факторингові компанії працюють з великими сумами і цілими портфелями, а колектори – з відносно маленькими окремими споживчими позиками.

Таким чином, якщо у вас борг невеликий, а вам представляються як факторингова компанія, це дає підстави їм не вірити.

При цьому юридичного поняття “колектор” в Україні теж ще не існує. Це може бути якась фінорганізація, яка спочатку займалася кредитуванням, а потім вирішила почати “вибивати борги”.

Що буде якщо не платити кредити: відгуки

У наших користувачів є можливість залишити відгук або написати про свою проблему на цій сторінці. Таким чином створюється унікальна база знань і обміну досвідом вирішення проблем пов’язаних з невиплаченими кредитами. У всіх різні ситуації, проте, тут знайдуться люди, які не платили кредит 3 роки або 5 років, опишіть вашу позицію, поділіться нею з нашими читачами, можливо ваша інформація комусь допоможе.

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.