Як погасити кредит за кордоном

Практично всі, хто опинився в іншій країні, протягом місяця відкрили рахунки в місцевих банках, таких як польські, чеські, німецькі, іспанські та інші. Однак вони вирішили зберегти взаємодію з українськими банками. Це передбачало необхідність вирішення питання про те, як вносити платежі на свої українські рахунки, щоб уникнути проблем із простроченими боргами.

Тому ZaimOdobren відповідає на одне з найпопулярніших запитань українців, які користуються кредитними коштами: “Як можна поповнювати і вносити обов’язкові платежі на свою картку “Універсальна” в ПриватБанку, перебуваючи за кордоном і будучи клієнтом місцевого банку?”

Ми провели детальний аналіз цієї ситуації та підготували загальні рекомендації, які стануть у пригоді не лише клієнтам ПриватБанку, а й клієнтам будь-якого іншого українського банку.

Просто поповнити рахунок через касу не вийде

Покинувши Україну і опинившись за кордоном, українці почали цінувати зручність своєї банківської системи. Те, що раніше в Україні здавалося щоденною практикою, стало серйозною проблемою за кордоном. Наприклад, не можна просто прийти у відділення банку і поповнити свою українську картку або рахунок. В інших країнах, щоб внести кошти, необхідно мати місцевий рахунок і поповнювати його безпосередньо, а потім уже здійснювати переказ на український рахунок.

Переказ через систему SWIFT за банківськими реквізитами

Для погашення заборгованості в українському банку, включно з ПриватБанком, можна скористатися опцією переказу через систему SWIFT, яку можна активувати з будь-якого банку у світі.

Для цього достатньо знати свої реквізити для SWIFT-переказу, які доступні у веб або мобільному застосунку українського банку, або їх можна запросити через банківську службу підтримки, наприклад, у чаті “гарячої лінії”.

Для отримання SWIFT-реквізитів свого рахунку в ПриватБанку необхідно виконати такі кроки: зайти в Приват24, вибрати пункт меню “Сервіси”, потім “Перекази” і “SWIFT”.

  • вибрати валюту:

  • Виберіть бажану картку, на яку плануєте здійснити переказ.
    Натисніть кнопку “Отримати реквізити”.

Далі, ці реквізити можна надати операціоністу в місцевому відділенні банку за кордоном або здійснити такий платіж самостійно через банківський додаток закордонного банку.

Оскільки переказ буде в іншій валюті, під час зарахування він буде автоматично конвертований у гривні за картковим курсом ПриватБанку, що може змінюватись з часом і не збігається з офіційним курсом.

Як альтернативу, можна зробити SWIFT-переказ на валютну картку українського банку (або відкрити віртуальну), а потім, за необхідності, провести онлайн-обмін валюти на гривню для погашення заборгованості за кредитом або кредитною карткою.

Зверніть увагу, що зарахування коштів через SWIFT-переказ зазвичай займає від 1 до 5 робочих днів. Врахуйте це під час оплати заборгованості та намагайтеся проводити платіж завчасно, щоб уникнути прострочення, яке може спричинити штрафні санкції з боку банку.

Переказ на картку з використанням різних систем грошових переказів

Ще одним способом оплати заборгованості за кредитною карткою є переказ коштів через міжнародні системи грошових переказів.

Один з найбільш зручних і доступних варіантів – використовувати TransferGo.

TransferGo – це міжнародна компанія, що охоплює кілька десятків валют і працює в 55 країнах світу, з офісами в різних європейських містах, таких як Лондон, Берлін, Стамбул і Варшава.

Для здійснення переказу слід уточнити, з якої країни і в яку країну здійснюється переказ.

Система запропонує здійснити переказ у місцевій валюті, автоматично конвертуючи її в гривні за своїм внутрішнім обмінним курсом.

  • Виберіть, куди точно хочете відправити кошти – на рахунок (якщо потрібно погасити кредитну заборгованість) або на картку.

Ви можете зробити переказ або на банківський рахунок (за номером IBAN), або за номером картки (де потрібно ввести 16-значний номер). Для поповнення карт ПриватБанку навіть є окремий пункт меню.

Перший переказ через систему TransferGo здійснюється безкоштовно, щоб потенційний клієнт міг оцінити швидкість і зручність. Усі наступні перекази супроводжуватимуться невеликою комісією.

Розмір комісії залежить від різних чинників, таких як країна відправлення та призначення платежу, швидкість переказу та інші. Система негайно вкаже вам суму комісії, дозволяючи вам ухвалити рішення про доцільність проведення такого переказу.

Порада: курси валют на картах різних банків часто різняться, і деякі банки встановлюють невигідні курси купівлі валюти. Якщо у вас є дебетові картки різних банків із можливістю переказу всередині України без комісії (наприклад, ПУМБ, monobank тощо), ви можете вибрати банк із вигіднішим курсом купівлі валюти і здійснити переказ на цю картку в іноземній валюті. Потім можна виконати переказ з неї на кредитну картку в потрібному банку і погасити заборгованість.

Що буде, якщо не платити кредит під час війни

За словами адвоката Володимира Крекотеня, якщо ви не в змозі виплачувати кредит або повертати борг за позикою через воєнні події, важливо розуміти, що під час дії воєнного стану і 30 днів після його закінчення, кредитори не мають права нараховувати вам штрафні санкції за прострочення виконання зобов’язання.

Уже нараховані штрафи мають бути списані відповідно до закону.

У цей період вони не можуть стягнути борг у рамках законних процедур.

Наразі кредитори обмежені у своїх можливостях, включно зі стягненням за виконавчими написами нотаріуса.

Це хороші новини для тих, хто сумлінно виконує свої зобов’язання.

Але варто пам’ятати, що після закінчення воєнного стану борг не зникне, і його все одно доведеться повернути, але вже без штрафних санкцій за прострочення. У нашій окремій статті більш детально розписано про ситуацію, що буде якщо не платити кредит?

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.