Як взяти кредит якщо не працюєш

Що значить бути безробітним?

Для початку визначимося з поняттям “безробітний”. В Україні, та й інших країнах пострадянського простору, розрізняються два варіанти, коли людина називає себе безробітним:

  • юридично;
  • фактично.

Ні для кого не секрет, що, бажаючи знизити податкове навантаження, деякі підприємства, особливо малі і середні, приймають на роботу людей без їх офіційного оформлення. У таких випадках людина все-таки має постійне джерело доходів, які роботодавець платить йому “в конверті”. Другий варіант передбачає реальний випадок безробіття у людини, і, відповідно регулярної зарплати.

Відразу обмовимося, що в обох випадках безглуздо сподіватися на отримання великого кредиту на придбання, наприклад, автомобіля або квартири. Але отримати якусь суму грошей в межах 10-15 тис. Грн цілком реально. Відносно великі гроші рекомендується брати в борг у банків, а ось невелику позику, щоб як то кажуть, перехопити до получки, можна взяти і в МФО.

Де взяти кредит безробітному людині?

Один з кращих варіантів – кредитна карта

Одним із зручних варіантів отримання позики є банківська кредитна картка. Як правило, їх буквально нав’язують всім, хто оформляє в тому чи іншому фінансовій установі зарплатну картку. Але, якщо мова йде про офіційно непрацевлаштованих людині, отримати її також можна. Наприклад, в “ПриватБанку” без затримки вам видадуть карту “Універсальна”, на якій є кредитний ліміт. Схожий продукт є в Альфа Банку, ОТП Банку та інших аналогічних фінустановах, що працюють на території України. Спочатку кредитний ліміт буде обмежуватися 1-3 тис. Грн. Але, якщо справно повертати борг, то в майбутньому ви зможете звернутися в банк з проханням про підвищення кредитного ліміту. Найчастіше менеджери самі дзвонять клієнтам, які заслужили довіру регулярним погашенням кредиту, з такою пропозицією.

Що необхідно для оформлення кредитної картки безробітному

При запиті на отримання кредитки вас ймовірно попросять заповнити анкету, на питання якої краще відповідати чесно. Взяти мікропозик, якщо не працюєш, можна, але потрібно проявити максимальну відкритість перед співробітниками фінустанов. Якщо в анкеті ви вкажете неправдиві відомості, це спливе під час їх перевірки, і тоді ви не тільки не отримаєте позику і кредитку, а й потрапите в так званий “чорний список”. Після цього можуть бути складності в отриманні кредиту у всіх банках, так як вас вважатимуть шахраєм.

Багато фінустанов полегшують завдання клієнтам, дозволяючи заповнити заявку на отримання кредитки в режимі онлайн. Для цього в електронну форму потрібно буде ввести плюс-мінус такий обсяг даних про себе (в різних банках перелік трохи відрізняється):

  • повне ім’я;
  • дата народження;
  • контактний номер телефону;
  • ідентифікаційний код;
  • Адреса електронної пошти;
  • варіант зайнятості;
  • область проживання.

Рішення про те, чи дати дозвіл на видачу вам кредитної картки, проходить в телефонному режимі. В ході розмови менеджер може задати вам кілька додаткових питань. Якщо рішення буде позитивним, то кредитку надішлють вам за місцем проживання кур’єром або запропонують під’їхати до найближчого відділення, щоб забрати її.

Мікрофінансових організація, як альтернатива

Звичайно, юридично безробітному громадянину буде простіше отримати кредит, ніж того, хто практично не працевлаштований. Навіть, якщо співробітник банку або МФО почне сумніватися в платоспроможності неофіційно працюючої людини, ці сумніви можна розвіяти. Просто попросіть свого начальника або бухгалтера компанії підтвердити, що у вас є регулярне джерело доходів. Але де взяти кредит безробітному, якщо він дійсно не має роботи? У цьому випадку також слід звертатися в банки і МФО, але схема взаємодії з менеджерами буде трохи інша.

В першу чергу вам потрібно довести, що якесь джерело доходів ви все ж маєте, так як безробітні не означає, що людина зовсім сидить без копійки. Наприклад, він може перебувати на обліку в центрі зайнятості і отримувати щомісячну допомогу. Є також такий варіант пасивного заробітку, як здача житла в оренду, яка вважається стабільним доходом. Студенти отримують стипендію, а, наприклад, матері-одиначки мають виплати аліментів або державні допомоги на дітей. Навіть, якщо жоден з перерахованих варіантів вам не підходить, можливо, ви маєте тимчасову підробіток або фріланс. У такому випадку важливо мати будь-які підтвердження такої зайнятості – історію виплат на дебетову карту або хоча б імейл-переписку з замовниками.

Якщо ви розумієте, що цього виявляється недостатньо, і розмова йде не в тому руслі, в якому вам би хотілося, запропонуйте продемонструвати документи, які допоможуть схилити менеджера до вирішення в вашу користь. Наприклад, ви можете запропонувати в якості застави своє житло (захопіть з собою документи на нього, щоб довести право на будинок / квартиру) або закликати на допомогу поручителя. Але, якщо мова йде про відносно невелику позику до 10 тис. грн, то цього скоріше за все навіть не знадобиться.

До недавнього часу питання “Як взяти кредит безробітному” вирішувалося набагато простіше – практично всі МФО йшли назустріч таким клієнтам. Високі відсотки по кредитах дозволяли їм не боятися втрат через неповернення деяких клієнтів. Але через пандемію коронавируса і розгорається фінансової кризи мікрофінансові організації були змушені переглянути свої вимоги у бік посилювання правил видачі кредитів. Тому тепер вони намагаються співпрацювати з клієнтами, вже довели свою порядність. Однак, при наявності хоча б якогось джерела доходів у безробітного є шанс отримати невелику суму грошей в МФО.

Яка важливість кредитної історії?

Є важлива умова для схвалення людині позики – хороша кредитна історія. Багато хто з нас навіть не знають про її існування, а даремно. За даними експертів, в 80% випадків відмов менеджери вирішують не на користь клієнта через його поганою кредитною історії. Її можна заплямувати, якщо прострочити кредит і не намагатися вирішити питання про реструктуризацію боргу. Також співробітники фінустанов з підозрою можуть поставитися до людини, у якого на момент заявки вже є відкритий непогашений кредит в іншому банку.

Дані про кредитну історію людини зберігаються протягом 10 років в базі Українського бюро кредитних історій (УБКІ). Туди стікається інформація з усіх банків, що працюють на території України, а також від страхових компаній, лізингових фірм, кредитних спілок та інших фінустанов. Бувають випадки, коли у людей помилково виявляється зіпсована кредитна історія. Тому не завадить напередодні звернення за позикою перевірити її. Один раз на рік кожен українець може безкоштовно зробити запит про це на сайті УБКІ (повторний запит коштує 50 грн). Також там можна з’ясувати інформацію про своє кредитному рейтингу, але ця послуга коштує 50 грн.

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.